Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Wakacje » Gdzie Warto Lecieć ?
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Ahoj!

Ahoj!

basiowy.blox.pl

Na Staromiejskim Rynku mieszczą się liczne kościoły: gotycki Panny Marii „Przed Tynem”, barokowy Św. Mikołaja i rokokowy Pałac Kinskych. Wśród średniowiecznych kamieniczek zachowała się gotycka wieża ratuszowa z zegarem kurantowym. Na Rynku znajduje się również pomnik Jana Husa. Ponadto często można spotkać tam wystawy fotografii. Będąc na rynku warto udać się również na zwiedzanie tzw. Złotej uliczki, a tam w jednym z budynków można podziwiać narzędzia tortur.

W Czechach jest wiele urokliwych miast, które warto zwiedzić. Aż 21 zabytkowych miast w Czechach ma prawa rezerwatów.

Osoby, które wolą kontakt z naturą od zwiedzania miast, powinny udać się do Czeskiego Raju. Jest to gęsto zalesiony rezerwat pełen skał o niespotykanych kształtach, które tworzą skalne miasto. Miasto można zwiedzać na dwóch trasach 1,8 kilometra, oraz dłuższą 3,5 kilometra. Na Czeski Raj składają się również ruiny Zamku Trosky, Zamek Kost, Pałac Humpercht oraz Sobotka i Jičín.

www.ashka.eu

Nie sposób zapomnieć, o Sudetach i Karkonoszach, których pasma przebiegają przez terytorium Czech. Tworzą wspaniałą atrakcję zarówno latem jak i zimą. Tym bardziej, że krajobraz górski jest tu często urozmaicony zamkami.

W Czechach można też odpocząć w licznych uzdrowiskach. Jednym z najbardziej znanych jest Jachymów. Jest to historyczna miejscowość bogata w rudy srebra. W XVI wieku znajdowała się tam mennica, a od XIX wieku rozwijało się górnictwo rudy uranowej. Uzdrowisko zaczęło się rozwijać pod koniec XIX wieku, gdzie korzystano z termalnych wód radioaktywnych. Starym, bo XVIII wiecznym, uzdrowiskiem są Cieplice. Występują tam cieplice alkaiczne o temperaturze 42°C.

Czechy to jeden z ulubionych krajów piwoszy. Nie dość, że produkują najlepsze piwa to na dodatek są one bardzo tanie. Wiele lokalnych browarów organizuje zwiedzanie browaru wraz z degustacją. Latem odbywają się festyny piwa. Organizowane przez większe i mniejsze browary. Oprócz jasnego piwa można w Czechach spróbować piwa kawowego, wiśniowego oraz piwa waniliowego, które jest adwentowym rarytasem.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X