Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Wakacje » Atrakcje Turystyczne
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Lepsza Wizja Latania
Jak Egipt to do muzeum

Jak Egipt to do muzeum

Egipt to oczywiście wspaniałe piramidy, ale co jeszcze warto tam zobaczyć? W Kairze trzeba wybrać się na bazar Khan El Khalili. Położony jest w islamskiej dzielnicy, otoczony wieloma meczetami, które warto zwiedzić. Również w dzielnicy islamskiej znajduje się park Al. Azhar skąd rozciąga się piękny widok na cytadelę i miasto umarłych – szczególnie urokliwe wieczorem. W okręgu Fajum mieści się Dolina Wielorybów, gdzie można zobaczyć szkielety wielorybów sprzed 45 milionów lat.

Więcej >>

Zabytkowa Tunezja

Zabytkowa Tunezja

W Tunezji jest wiele miast, które warto odwiedzić. Tozeur jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc dzięki niesamowitej medynie, lasom palmowym, ogromnym muzeum Dar Charait oraz parkom tematycznym: trzy tysiące lat tunezyjskiej historii i Baśnie z tysiąca i jednej nocy. Odwiedzić można też Chak Wak Park (park dinozaurów). W okolicy znajduje się również: chott (wielkie słone jezioro), gorące źródła, kolejka Lezard Rouge oraz ośrodek kultu religijnego Nefta.

Więcej >>

Atrakcje turystyczne i zabytki Niemiec

Atrakcje turystyczne i zabytki Niemiec

Niemcy to jeden z niewielu narodów, który ma tak wysokie poczucie własnej wartości – z resztą sami o sobie mówią, że „boją się tylko Boga”. Już pod koniec XVIII wieku doskonale ujął to pewien niemiecki satyryk – Georg Christoph Lichtenberg, pisząc: „Powiedzcie, czy istnieje jeszcze poza Niemcami kraj, w którym się raczej uczy nosa zadzierać niż czyścić?”. Niemcy nie poradzą nic na to, że zapracowali sobie na taką, a nie inną „łatkę” – nie zmienia to jednak faktu, że jako kraj o bogatej historii, mają dużo do zaoferowania turystom.

Więcej >>

Atrakcje turystyczne i zabytki Wielkiej Brytanii

Atrakcje turystyczne i zabytki Wielkiej Brytanii

Nieczęsto zdarza się, że myśląc o wakacyjnym wyjeździe, obiera się kierunek – północ. Tym bardziej, jeśli dane miejsce uchodzi za deszczowe, bo kto by chciał spędzić wakacje w deszczu? Jest jednak takie miejsce, które – z jednej strony – odstrasza turystów wyżej wymienionymi cechami – a z drugiej – przyciąga swym niesamowitym klimatem i mnóstwem zabytków – to Wielka Brytania.

Więcej >>

Atrakcje turystyczne i zabytki Francji

Atrakcje turystyczne i zabytki Francji

Francja pod względem rozmieszczenia swych turystycznie atrakcyjnych miast, nieco przypomina Polskę – kilka dość odległych od siebie miast, a pomiędzy nimi wielkie przestrzenie poprzecinane małymi miasteczkami czy wioskami. To jednak nie przeszkadza w przyciągnięciu corocznie siedemdziesięciu milionów turystów! Tylko czy to na pewno Francja ich przyciąga?

Więcej >>

Atrakcje turystyczne i zabytki Włoch

Atrakcje turystyczne i zabytki Włoch

Włochy to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów! No ale czemu się dziwić? Biorąc pod uwagę, że są drugą (po Grekach) najstarszą cywilizacją europejską, pierwszą myślą jest – muszą mieć dużo zabytków. I tak jest. Prawie 2800 lat tradycji i kultury zostawiło na włoskich ziemiach niezliczone zabytki. Dodatkowo – Włosi potrafili to wykorzystać, tworząc olbrzymią ilość obiektów noclegowych i dodając sporo atrakcji. Wszystko to sprawia, że rocznie odwiedza ich prawie 40 milionów turystów!

Więcej >>

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X