Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Wakacje » Atrakcje Turystyczne
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Atrakcje Turystyczne I Zabytki Niemiec

Atrakcje turystyczne i zabytki Niemiec

BuzzNights

Jeśli chodzi o turystykę, to trzeba wspomnieć o statystykach. Otóż, biorąc pod uwagę ilość podróżujących osób, Niemcy zajmują pierwsze miejsce – to właśnie z tego kraju co rok „na spotkanie przygodzie” wyrusza najwięcej osób. Sami jednak nie potrafią przyciągać do siebie zwiedzających, a przynajmniej nie tak dobrze jak czołówka – Francja, Hiszpania, Włochy czy Grecja. Może to za sprawą nie przywiązywania uwagi do promowania się, a może po prostu efekt utrwalonego od lat wizerunku Niemca? Jeśli ktoś zgadza się z tym drugim wymienionym powodem, to powinien... Pojechać do Niemiec! Tak, tak. Nie pomyliłem się – jeśli nie lubi się Niemców za ich „dokonania” to trzeba w końcu się przełamać, pojechać tam i zobaczyć, że nie są aż tak źli! Może zdarzają się jeszcze ludzie, którzy mogą przypominać o tym wszystkim, co Niemcy zrobili złego, ale takich osób jest niewiele i będzie coraz mniej! Nie należy się więc nimi przejmować.

Dla Polaka, Niemcy są często (podobnie jak Wielka Brytania) krajem, do którego jedzie się zarobić a nie zwiedzać. Nie zmienia to jednak faktu istnienia wielu pięknych i ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych w Niemczech. Południe kraju, to pasmo alpejskie, które oczywiście zimą przyciąga niezliczone ilości turystów. Latem z kolei turyści obierają kierunek przeciwny – północ, z pięknymi plażami nad morzem bałtyckim czy też północnym. Jeśli mówić tylko o walorach przyrodniczych, to oczywiście na pierwszym miejscu jest Bawaria – największy z landów, o naprawdę nieskalanej przyrodzie: lasy, jeziora, góry – to wszystko turysta znajdzie właśnie tam! Jeśli zaś chodzi o zwiedzanie, to Bawaria zaprasza do Monachium! Pozostałości średniowiecznych fortyfikacji pod postacią trzech bram - Isartor, Sendlinger Tor i Karlstor, Katedra Najświętszej Marii Panny, Pinakoteka (Stara i Nowa) to muzea zbierające olbrzymie ilości prac malarskich, a ponadto olbrzymia ilość zabytkowych kościołów. Jednym z plusów Niemiec, jest doskonale rozwinięta sieć komunikacyjna – pozwala ona na przemieszczanie się jak i gdzie tylko chcemy i to dość sprawnie i szybko! Zatem jeśli postanowimy zmienić Monachium na inne ciekawe miasto, to droga wolna! Dla fanów kościołów najlepszym miejscem będzie Kolonia – znajdują się tam kościoły z różnych epok i są wielką atrakcją Kolonii. Poza tym mieści się tam sporo muzeów, w tym chyba najciekawsze – Muzeum Czekolady. Nieopodal znajduje się również inne ciekawe miasto – Dortmund. Poza świetnym klubem piłkarskim, oferuje nam również wiele muzeów, kościołów ale przede wszystkich zabytki pochodzące ze średniowiecza: kilka zamków oraz pozostałości fortyfikacji. Jadąc dalej przez kraj naszych zachodnich sąsiadów, mijamy między innymi najmniejszy land – Bremę, potem trafiamy do Hamburga – największego portu Niemiec, jednak zabytki i atrakcje bez wątpienia są zaletą Berlina! Stolica to największe miasto, mające najwięcej zabytków w Niemczech. Ten najbardziej znany, to zapewne Mur berliński, a obecnie – jego pozostałości. Inny to Brama Brandenburska, pochodząca z XVIII wieku. Dla lubiących chodzić do muzeum, Berlin oferuje coś specjalnego – Wyspa Muzeów. Jeden z największych kompleksów muzealnych na świecie, mieszczący się w centrum stolicy Niemiec. Ponadto pałac Charlottenburg i zamek Bellevue zapewnią dodatkową dawkę wiedzy fanom historii.

Niemcy to piękny kraj a jego zabytków wymienić nie sposób, niemniej jednak to co dla turystów najważniejsze, to kultura – a ta niestety zaczyna zanikać. Tradycyjne stroje nosi się głównie w święta, potrawy typowe dla Niemiec wyparte zostają przez „Fast food-y” oraz knajpki otwierane przez Turków i Chińczyków – których jest w Niemczech bardzo dużo. Może zatem warto przemóc się i pojechać do Niemiec na tradycyjną kiełbasę i piwo, zanim w przydrożnej knajpce znaleźć będzie można jedynie kebab?

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X