Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Wakacje » Atrakcje Turystyczne
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Atrakcje Turystyczne I Zabytki Wielkiej Brytanii

Atrakcje turystyczne i zabytki Wielkiej Brytanii

UserDiliff,Viki Male

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej to ciekawe państwo, w skład którego wchodzi kilka krain historycznych – Anglia, Walia, Szkocja i część wyspy Irlandii, zwana Irlandią Północną – oraz kilka wysp i posiadłości zamorskich. Sama Brytania nam Polakom, kojarzy się raczej z wyjazdem zarobkowym, niż z miejscem doskonałym do wakacyjnego wyjazdu. Mało kto zwraca uwagę na jej walory turystyczne – może i pada tam bardzo często, ale nie wiem czy gdzieś jeszcze można znaleźć tak zieloną trawę, tak dużo narodowości (głównie w Londynie), tak wiele zabytków, taką masę zespołów rockowych i tak dobrą ligę piłkarską – bo w końcu to Anglia jest „matką” piłki nożnej! Może i ma też „ciemną stronę”, jak choćby powstanie (a potem rozprzestrzenienie się) ugrupowań skinhead-owskich, wojny stadionowe, czy wojny katolicko-protestanckie (aktualnie coraz rzadsze). Trzeba jednak szukać plusów! Południe kraju, przedzielone niemal pionową linią na dwie części – na zachodzie Walia z jej niesamowitą malowniczością, zielone pastwiska pełne owiec, raczej niewiele miast a zdecydowanie więcej wiosek, na wschodzie zaś Anglia – część uprzemysłowiona, wiele miast, dwa uniwersytety należące do światowej czołówki – Oxford i Cambridge oraz cała masa zabytków, których właśnie w części południowej jest najwięcej – głównie w Londynie – między innymi: Pałac Buckingham, Pałac Westminsterski, Hampton, Tower of London, Tower Bridge. W środkowej części Anglii nadal mamy miasta dość przemysłowe, nieco biedniejsze niż na południu, jednak już nie z taką ilością zabytków. Im dalej na północ, tym bardziej można poczuć się wolnym – Trafiamy do Szkocji - więcej zieleni oraz wielu ciekawych ludzi, którzy nie koniecznie są tak skąpi, jak to się o nich mówi. Tutaj królują dudy, kraciaste spódniczki (kilty), haggis, whisky i Sherlock Holmes. Szkocja to przede wszystkim wolne przestrzenie idealne do samotnych przemyśleń, ilość zieleni, która wprawiłaby w zachwyt niejednego ogrodnika, oraz Old Firm – czyli jedne z największych derbów w Europie, gdzie Celtic Glasgow podejmie Glasgow Rangers – tego przegapić nie może żaden fan piłki nożnej! Co ciekawe, cieszą się one popularnością nie tylko w samym Glasgow, czy też Szkocji, ale i w Irlandii Północnej, skąd w czasie „rewolucji przemysłowej” wiele osób do Szkocji emigrowało. Jeśli chodzi o zabytki, można wymienić głównie Pałac Holyrood, czy ogrody w „starym mieście” w Edynburgu, jednak nic tak nie przyciąga do Szkocji turystów, jak Nessie – czyli popularny potwór z jeziora Loch Ness. Dalej jest już tylko Irlandia Północna – w większości ludzie zajmują się tam rolnictwem, pozostali zaś przemysłem. Nie ma tam zbyt wielu zabytków, jest za to sporo Polaków.

Wielka Brytania to idealne miejsce pracy, z racji na duże uprzemysłowienie, nie brakuje tam jednak pięknych miejsc, które w zachwyt wprawiłyby niejednego turystę. Trzeba po prostu przyznać, że specyficzność Wielkiej Brytanii sprawie, iż nie każdemu się ona spodoba. Jeśli jednak zdecydujemy się na podróż turystyczną do ojczyzny piłki nożnej, niezależnie czy interesują nas zabytki, czy też zieleń i piękno przyrody – najważniejsze, by przygotować się na dużą ilość angielskiego humoru. Jeśli to nam nie przeszkadza, to damy radę zwiedzać kraj nawet w ulewnym deszczu.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X