Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Podróż Samochodem
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Bezpieczna Jazda We Mgle

Bezpieczna jazda we mgle

Żadną niespodzianką nie jest doradzenie zmniejszenia prędkości. Jest jednak ważne, by bacznie obserwować prędkościomierz, ponieważ mgła posiada pewną ciekawą, dowiedzioną naukowo właściwość – wpływa na sposób postrzegania otoczenia do tego stopnia, że kierowca nie potrafi na podstawie mijanych drzew, domów czy słupków określić prędkości, z jaką się porusza. Nie bez ciągłego spoglądania na licznik!

autoserwis.lt

Jeśli o samą jazdę chodzi, to poza oczywistymi – zmniejszeniem prędkości oraz zachowaniem ostrożności – należy używać odpowiedniego oświetlenia samochodu. O ile światła mijania spisują się nienajgorzej podczas średniej przejrzystości powietrza, o tyle światła drogowe (których niektórzy omyłkowo używają, myśląc, że oświetlą drogę na dłuższym odcinku) mogą nam jazdę nawet utrudnić, a to przez to, że odbijają się one od mgły. Oczywiście podczas mgły, nie ma nic lepszego niż użycie świateł przeciwmgłowych, niestety nie każdy samochód jest w nie wyposażony. Innym, choć też nie wszędzie spotykanym udogodnieniem, jest możliwość obniżenia kąta padania świateł mijania. Takie udogodnienia znacznie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze, ale również czynią nas lepiej widocznymi dla innych kierowców.

W czasie mgły nawet pozornie prosty manewr wymijania (rzadziej wyprzedzania), może sprawić nie lada problem – warto więc sygnalizować innym kierującym nasze zamiary, poprzez używanie krótkotrwałych sygnałów dźwiękowych – bowiem nawet jeśli nie zostaniemy przez kogoś zauważeni, to na pewno usłyszy on nasze „trąbienie”.

Mgły, to jedne z tych zjawisk, których przeczekać się nie da. Nie można – widząc mgłę na naszej drodze – zatrzymać się i poczekać aż minie. Bywają miejsca, gdzie mgły można spotkać przez większą część dnia, na ogół jest to jednak wczesny poranek, bądź też późny wieczór – najczęściej jesienią. Nie należy zatem bać się. Trzeba po prostu jechać przed siebie, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Wówczas nie powinno nam się nic stać, co czyni mgły nieco mniej mrocznymi...

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X