Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Informacje » Hotele i Noclegi
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Co Zrobić Z Psem Podczas Urlopu? - Hotele Dla Zwierząt

Co zrobić z psem podczas urlopu? - Hotele dla zwierząt

mattc10

Gdy za oknem piękna pogoda a prognozy długoterminowe mówią, że prędko się ona nie zmieni, wiele osób zaczyna myśleć o spontanicznym wyjeździe wakacyjnym. Co jednak, jeśli zapragniemy wyjechać za granicę lub w miejsce, gdzie na pewno nie dostaniemy pozwolenia na wejście ze zwierzęciem?

Trzeba wziąć pod uwagę, że klimat się zmienia, a co za tym idzie – każde kolejne wakacje będą coraz cieplejsze i każdy w końcu zacznie myśleć o ich wykorzystaniu. Wielu posiadaczy psów nie wyobraża sobie wyjechać na wakacje bez swojego pupila. Z tego powodu skazują się oni na siedzenie w domu albo wyjeżdżają gdzieś, gdzie pies – jako pełnoprawny członek rodziny – będzie mógł pojechać z nimi. Tacy ludzie są jednak w mniejszości.

Wiele osób – zwłaszcza młodych – własną przyjemność przedkłada ponad wszystko inne, wówczas pojawia się problem: Wakacje „last minute” wykupione, bilety na samolot zabukowane, walizki już prawie pełne, wszystko dopięte na ostatni guzik...

Tylko co z tym psem?

Abstrahując od karygodnych incydentów porzucania zwierząt, czy też pozostawiania ich w domu samych z kilkukilogramową torbą karmy rozsypaną na ziemi, to myślenie większości ludzi jest raczej schematyczne – „pies nie dziecko, można go na jakiś czas komuś podrzucić”. Szukanie psu nowego mieszkania na czas wyjazdu, najczęściej rozpoczyna się od odwiedzenia rodziny lub najbliższych znajomych. Zdarza się jednak, że na przygarnięcie naszego ulubieńca nie ma chętnych – rodzice prawią kazania o poniesieniu odpowiedzialności, znajomi mają lepsze zajęcia niż wyręczanie nas w opiece nad psem, a sąsiad, który zawsze chętnie użyczał nam działki, nie zgadza się na zostawienie na niej psa na kilka dni.

I tutaj pojawia się alternatywa – Hotele dla zwierząt. Instytucje takie funkcjonują w naszym kraju już od jakiegoś czasu, a panująca na rynku konkurencja powoduje, że coraz ciekawsze oferty są w coraz dogodniejszych cenach! Koszt jednej doby oscyluje między 20, a 100 złotych (choć bywają też miejsca bardziej ekskluzywne) – wszystko zależy głównie od wielkości naszego zwierzaka oraz renomy danego ośrodka. W samym województwie śląskim jest takich hoteli kilkanaście, ich lokalizację najlepiej wyszukać w Internecie (choćby na stronie www.hoteledlapsow.com). Nasz wybór nie powinien jednak ograniczać się do jak najtańszego ośrodka, ponieważ skoro już postanowiliśmy zostawić psa, trzeba zadbać chociaż o jego komfort. Sam hotel warto również odwiedzić i poprosić o oprowadzenie nas po nim – wówczas będziemy pewni, czy jest on dobrym wyborem. Niewątpliwie najważniejsze przy wyborze jest podpisanie umowy. Jeśli jakiś właściciel hotelu dla zwierząt nie ma w planach podpisywania umowy, powinno dać nam to do myślenia, bo w praktyce może to oznaczać, że miga się on od odpowiedzialności za naszego psa. Zbyt duża ilość przyjmowanych zwierząt oraz złe warunki sanitarne również powinny być elementem eliminującym hotel. Poza tym warto upewnić się jak wyglądają kojce (czy nie są za małe) oraz czy jedzenie jest wliczone w cenę pobytu naszego pupila w hotelu, by po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka...

Psy, jako najlepsi przyjaciele człowieka, zasługują na godne traktowanie. Każdy właściciel zwierzęcia ponosi za nie odpowiedzialność i musi liczyć się z różnymi konsekwencjami swoich wyborów. Jeśli postanowi wyjechać na urlop bez swojego ulubieńca, a jego samego wysłać do specjalnego hotelu, powinien postarać się zapewnić mu komfort (niezależnie od ceny). Pomocne może być tutaj również oddanie zwierzęcia wraz z kilkoma jego ulubionymi zabawkami. Może się też zdarzyć, że pies „nie będzie miał czasu tęsknić” dzięki ciekawym atrakcjom w danym ośrodku – mimo to, trzeba jednak pamiętać, że na dłuższą metę nigdzie nie będzie mu tak dobrze jak przy właścicielu.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X