Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Wyprawa W Codzienność
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Egipskie Zwyczaje

Egipskie zwyczaje

W czasie Ramadanu Egipcjanom nie wolno jeść od wschodu do zachodu słońca. Będąc w tym czasie w Egipcie nie należy jeść, pić oraz palić papierosów na ulicy.

www.podroze.strefa.pl

Mężczyźni i kobiety nie okazują sobie uczuć na ulicy, jedynie trzymają się za ręce. Jest to nie tylko kwestia religii i kultury, ale również obowiązującego prawa. Za to często można spotkać trzymających się za ręce i obejmujących się mężczyzn, jest to wyraz sympatii a nie homoseksualizmu. Na powitanie Egipcjanie całują się w policzki cztery razy.

Egipscy handlarze lubią przedstawiać wszystkim swój towar, dlatego można z nimi nawiązać rozmowę nawet, jeżeli nie mamy zamiaru nic kupić. Może zdarzyć się tak, że zostaniemy zaproszeni na herbatę, skosztowanie przypraw czy wypróbowanie perfum. Zachęcanie do kupowania i targowanie się to element ich kultury. Za każdą usługę Egipcjanin będzie liczył na napiwek tzw. bakszysz nawet, jeżeli nie byliśmy zadowoleni z usługi warto jest coś zostawić.

Jak w każdym egzotycznym dla nas kraju, również w Egipcie, możemy spodziewać się zemsty faraona. Co ciekawe często przytrafia się ona osobą stołującym się jedynie w hotelu, dlatego nie należy obawiać się lokalnego jedzenia. Jedną z najpowszechniejszych potraw jest koszari, bezmięsna potrawa oparta na makaronie, ryżu, ciecierzycy i soczewicy z ciepłym sosem pomidorowym. W lokalnych fast foodach natomiast można skosztować foul lub falafeli w chlebkach (przez Polaków zwane beretami) na wynos.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X