Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Warto Wiedzieć » Cenne Wskazówki
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Faux Pas, Czyli Gafy Wakacyjne

Faux Pas, czyli gafy wakacyjne

^redbull^

Rzetelne przygotowanie powinno obejmować zapoznanie się z normami społecznymi panującymi w danym miejscu. O ile kraje z tzw. Zachodniego Kręgu Kulturowego mogą nie różnić się zbyt wieloma aspektami od naszej codzienności to jadąc już w odleglejsze zakątki świata należy ostrożnie poruszać się po zagadnieniach związanych z obyczajowością. Coś co Polak uzna za dopuszczalne mieszkańca np. Arabii Saudyjskiej czy Japonii może oburzać i odwrotnie. Znaczące są tutaj nie tylko kwestie religijne czy tradycje narodowe ale także zwyczaje żywieniowe, mentalność społeczna, hierarchia wartości, poczucie humoru i historycznie nawarstwione antagonizmy.

Jadąc do obcego kraju szanujmy jego kulturę i obyczajowość. Dostosujmy swój strój i zachowanie do powszechnie panujących tam norm. Nie traktujmy tego jako ograniczenia a skupmy się na poszerzaniu własnych horyzontów. Przekonanie się do uczestniczenia w nietypowych uroczystościach, obrzędach czy posiłkach pozwoli nam ubogacić się w doświadczenia i umiejętności nie możliwe do nabycia w ojczyźnie. Smaki potraw, stosowane składniki i przyprawy, kultura picia kawy / herbaty / alkoholu, muzyka, taniec, architektura, sztuka, krajobraz, fauna, flora i język to wszystko co przy niewielkiej dawce taktu pozwoli nam na zapoznanie się z odmienną kulturą i wzbogaci nas o cenne wspomnienia.

Generalnie zasadami, którymi powinniśmy się posługiwać w sytuacjach gdy nie mamy pewności jak się zachować powinny być: zdrowy rozsądek, tolerancja dla odmienności kulturowej oraz w przypadku niewiedzy pytanie o wszystko co wzbudza naszą niepewność. Spędzenie wakacji w miejscu odmiennym kulturowo może wydawać się pełne pułapek w kontaktach międzyludzkich, jednakże satysfakcja płynąca z doświadczenia egzotyki jest ogromna.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X