Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Wakacje » Atrakcje Turystyczne
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Jak Egipt To Do Muzeum

Jak Egipt to do muzeum

Mimo tłumu turystów i złego oświetlenia warto jest się wybrać do Egipskiego Muzeum w Kairze. Muzeum to można zwiedzać godzinami i to nawet przez kilka dni. Znajduje się w nim wiele pomniejszych galerii, do których niewiele osób zagląda. Ekspozycje są zbudowane w klasyczny sposób, nie ma tam popularnych obecnie „scen z życia”. W salach stoją posągi, sarkofagi, piramidony oraz mumie.

odratravel.pl

W Asuanie mieści się Muzeum Nubijskie. Ekspozycje są tu bardziej nowoczesne, znajdziemy tam rekonstrukcje „scen z życia”. Jedną z ciekawszych makiet jest ta przedstawiająca teren wokół świątyni Ramzesa II w Abu Simbel. Zaznaczone jest na niej pierwotne i obecne położenie jak i poziom jeziora Nassera. Wystawione tam są nie tylko zabytki starożytne, ale i te z późniejszych okresów. Co ciekawe niema tam sklepiku z pamiątkami, lecz mały targ nubijski, na którym starsze Nubijki sprzedają wyroby rękodzieła.

Innym wyjątkowym muzeum w Kairze jest Muzeum Gayer-Andersona (emerytowanego majora armii brytyjskiej za czasów królowej Wiktorii). Ten średniowieczny dom zbudowano z bezpośrednim połączeniem do meczetu. Każdy z pokoi urządzony jest w innym stylu np. chińskim, tureckim, damasceńskim. Znajdują się tam piękne, kręte tarasy, a w pokojach bogate kolekcje przedmiotów z różnych stron świata.
Można powiedzieć, że jest to Arabia w pigułce.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X