Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Warto Wiedzieć » Cenne Wskazówki
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Jak Przeżyć Pierwszy Dzień Po Urlopie?

Jak przeżyć pierwszy dzień po urlopie?

Pierwszy krok udanego powrotu po urlopie zaczynamy jeszcze będąc na wczasach. Przede wszystkim należy nie myśleć o tym, co będzie. Cieszmy się chwilą i nie zaprzątajmy sobie głowy myśleniem o tym, co nas czeka, gdy wrócimy do firmy. Urlop ma być czasem odreagowania, a nie czasem myślenia o powrocie do pracy. Tym bardziej kategorycznie nie należy na wczasy zabierać ze sobą służbowych telefonów czy laptopów. Zostawmy je w pracy. To pozwoli nam odpocząć i uniknąć zmęczenia i frustracji w czasie urlopu i wtedy, kiedy będziemy z niego wracać.

Nie myśl też o tym, ile pracy czeka cię po urlopie, to nie pomoże ci w powrocie w pełni zrelaksowanym. Nie przejmuj się, że skrzynka mailowa będzie pełna, a lista osób, które dzwoniły nieskończona. Negatywne wizje sprawią, że przyjdziesz do pracy zestresowany, a to tylko obniży twoją aktywność.

w-spodnicy.pl

Kiedy już znajdziesz się w pracy zacznij od tego, co łatwe, co sprawia ci przyjemność i możesz załatwić szybko. Zaczynając pracę od rzeczy łatwych będziesz je szybciej kończył, a to podniesie twój optymizm, wzmocni twoją motywację do działania. Nie rzucaj się na głęboką wodę, brak rozwiązań, czy przedłużanie oczekiwania na rezultat zdeprymują cię. Pamiętaj też, że nie jesteś maszyną, a nawet ona nie jest w stanie w jeden dzień „nadgonić” tygodniowych czy dwutygodniowych zaległości. Nie myśl więc w kategorii porażki o tym, że nie zrobiłeś wszystkiego w jeden dzień. Systematycznie, krok po kroku, rób, co do ciebie należy. Nie staraj się zabłysnąć przed szefem ani przed kolegami, bo może się to odbić niekorzystnie na tobie. Przeciążenie pracą w pierwszym dniu po powrocie do pracy sprawi, że kolejne dni będą ci się jawić w szarych i nie ciekawych barwach. Jeżeli więc sobie nie radzisz, poproś kolegów o pomoc. Zapytaj o to, co się działo w firmie, czy wydarzyło się coś istotnego dla twojej pracy. Dowiedz się, co robiła osoba, która cię zastępowała. Co załatwiła, czego nie byłą w stanie, czy są jakieś kwestie priorytetowe. Wszystko to pozwoli ci optymalnie podejść do zadań.

Po powrocie do pracy ważna jest organizacja czasu pracy. Pierwszy dzień przeznacz na jej uporządkowanie, na zaplanowanie działań na najbliższy tydzień. Wykorzystaj ten czas na zdobycie odpowiedniej wiedzy, materiałów, dzięki którym będziesz mógł w sposób poprawny ułożyć grafik działań. Jasno i klarownie wyznaczone działania pozwolą ci uniknąć stresu powrotu do pracy i kolejnych dni.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X