Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Warto Wiedzieć » Zdrowie i Leki, Choroby
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Jedz I Pij Bezpiecznie

Jedz i pij bezpiecznie

7oO7oO

Powinniśmy uważać na to jaką wodę pijemy. Wiadomo, że butelkowana woda, najlepiej z zafoliowaną szyjką i zakrętką, jest najpewniejsza. Zakupiona w sklepie, restauracji czy innym punkcie handlowym powinna mieć oryginalne fabryczne zamknięcie. Napoje podawane w restauracjach też powinny teoretycznie być bezpieczne, natomiast należy zwrócić uwagę (szczególnie w krajach o małych zasobach wody pitnej) czy lód, który jest podawany do napoi nie został przypadkiem zrobiony z „kranówki”. Woda w kranie może być wodą odzyskiwaną np. poprzez odsalanie wody morskiej i może się nadawać do kąpieli natomiast do picia już nie koniecznie, nawet po przegotowaniu. To samo tyczy się mycia zębów, jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do jakości wody płynącej z kranu lepiej umyć je w wodzie butelkowanej.

Przy wyborze jedzenia sugerujmy się nie tylko gustami żywieniowymi, ale także podstawowymi zasadami higieny. To co podawane jest w restauracjach i dostępne w dużych sklepach spożywczych powinno prezentować sobą odpowiedni poziom, natomiast wszelkiego rodzaju stragany przydrożne oferujące lokalną kuchnię mogą (choć wcale nie muszą) być niestrawne dla naszego żołądka i powodować wiele nieprzyjemnych skutków. Warto pamiętać, że im mniej przetworzone jedzenie tym większa możliwość zatrucia się. Surowe warzywa i owoce powinny być jedzone w ostrożnych ilościach, koniecznie po umyciu, a jeżeli nie mamy takiej pewności to warto je obrać ze skórki. Mięsa muszą być dobrze wypieczone, uważajmy na potrawy zawierające surowe jajka oraz niepasteryzowane mleko. Bądźmy ostrożni przy spożywaniu alkoholu, szczególnie w kwestii jego pochodzenia.

Przy wyborze produktów spożywczych, które będziemy jeść pamiętajmy, że mamy odmienną florę bakteryjną i odporność niż tubylcy, więc niekoniecznie to co dla nich będzie lekkostrawne nam również dobrze posłuży. Z drugiej strony nie można odmawiać sobie wszelkich lokalnych smakołyków serwowanych nam na wakacjach, ponieważ tradycje kulinarne są jednym z głównych wyznaczników kulturowości regionu. Rozsądek zdaje się być najlepszym wyjściem.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X