Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Informacje » Miejsca Parkingowe
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Kolizja Na Drodze Wewnętrznej

Kolizja na drodze wewnętrznej

TheNixer

Co różni te drogi od siebie? Zasady ruchu na drogach publicznych i w strefach zamieszkania reguluje ustawa. Ma to swoje przełożenia na postępowanie w razie kolizji drogowej.

Jeżeli dojdzie do tzw. stłuczki na drodze wewnętrznej (czy też znajdującym się tam parkingu) nie mamy, po co wzywać policji i straży miejskiej gdyż na jej terenie służby te nie mają prawa interweniować. Jeżeli sprawca kolizji przyzna się do winy wówczas należy postępować zgodnie z tą samą procedurą, co na drodze publicznej. Czyli wylegitymować się nawzajem, spisać dokładne oświadczenie kolizji i udać się z nim do ubezpieczyciela. Można poprosić również o podpis osobę trzecią, aby mieć pewność, że sprawca później nie stwierdzi, iż zmuszono go do podpisania oświadczenia w tej formie. Dla pewności można również wykonać kilka zdjęć uszkodzeń, chociażby aparatem w telefonie komórkowym.

Sprawa jest nieco trudniejsza, jeżeli sprawca nie przyznaje się do winy. Wówczas możemy domagać się pokrycia kosztów naprawy, na drodze cywilnoprawnej.

Pamiętajmy jednak, że na drogach wewnętrznych każdy kierowca ma obowiązek zachować ostrożność i nie może stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli tego nie zrobi i w związku z kolizją wystąpi zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, należy wezwać policję. Policję możemy również wzywać na osiedlach, które posiadają status strefy zamieszkania.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X