Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Warto Wiedzieć » Cenne Wskazówki
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Last Minute, Czyli Plusy I Minusy Wyjazdów "na Ostatnią Chwilę"

Last minute, czyli plusy i minusy wyjazdów "na ostatnią chwilę"

preju_13

Aby móc zdecydować, czy opcja last minute nas interesuje należy skonfrontować ze sobą plusy i minusy takiej oferty i wybrać to co dla nas najodpowiedniejsze. Przyglądając się minusom należy zauważyć, iż:

  • jeżeli decydujemy się na ofertę last minute musimy być przygotowani na wyjazd w ciągu kilku najbliższych dni a nawet godzin (sic!). Może się to wiązać z koniecznością natychmiastowego organizowania sobie przerwy w pracy, nauce, obowiązku opieki nad dziećmi czy zwierzętami itp. Jednak może to być posunięcie zamierzone i ustalając wcześniej urlop liczymy na to, że dopasujemy jakąś ofertę last minute do naszych możliwości wyjazdowych. I tutaj pojawia się kolejny z minusów…
  • decydując się na wyjazd w ostatniej chwili może się okazać, że upatrzona przez nas wycieczka została już w całości wykupiona i musimy zdecydować się na jedną z dostępnych ofert, których wybór będzie uboższy, niż w pełnej ofercie katalogowej. Jeżeli jednak planujemy spędzić wakacje w określonym rejonie świata, lub zwracamy uwagę jedynie na określony komfort to na pewno wybierzemy wśród oferowanych wycieczek coś dla siebie.
  • trzecim minusem opisywanej opcji mogą być oferty typu: „traf”, „jocker” czy „uśmiech losu” itp., które polegają na tym, iż wykupujemy wycieczkę do konkretnej miejscowości, obszaru, natomiast tego, do którego hotelu trafimy, dowiadujemy się już na miejscu. Zazwyczaj zagwarantowana jest minimalna liczba gwiazdek i opcja wyżywienia. Jest to dość ryzykowne posunięcie, gdyż może się okazać, że hotel do którego trafiliśmy jest położony na zupełnym odludziu a nam zależało na bliskości centrum, lub leży w głębi wyspy, lądu a my przygotowaliśmy się na plażowanie i kąpiele morskie.

Plusy w przypadku ofert last minute są następujące:

  • cena, cena, cena i jeszcze raz cena! To główna przyczyna popularności ofert tego typu. Skąd biorą się tak duże różnice cenowe. Wyjaśnienie jest proste, jest to najzwyklejsza forma wyprzedaży. Biura podróży mają zazwyczaj zarezerwowaną określoną liczbę pokoi w hotelach na dany termin i gdy zbliża się data wylotu/wyjazdu bardziej opłacalne staje się sprzedanie wycieczki po obniżonych kosztach i uzyskanie mniejszej prowizji, niż opłacenie pustych miejsc transportowych i hotelowych bez żadnego zysku.
  • kolejny plus to mniejsze prawdopodobieństwo odwołania lub znaczącej zmiany terminu wyjazdu, który ma się odbyć „za chwilę”, niż w przypadku wycieczek planowanych z większym wyprzedzeniem. Tutaj pojawia się kolejny plus, mianowicie…
  • oferty last minute są pozbawione ryzyka wzrostu ceny, co w przypadku ofert z dłuższym czasem oczekiwania nie jest tak oczywiste. Wzrost cen paliwa czy wahania kursów walut, mogą spowodować zmianę ceny wyjazdu (jeżeli nie mamy gwarancji niezmienności ceny), natomiast w przypadku last minute nie ma obawy o tego typu różnice w przeciągu jednego czy dwóch dni.

Pamiętajmy jednak, że podstawą do odbycia satysfakcjonujących wakacji jest odpowiednie przyjrzenie się ofertom biur podróży i wybranie opcji najbardziej pasującej do naszych oczekiwań. Należy pamiętać, iż marketing biur podróży jest na tyle nachalny, iż mianem last minute są niekiedy określane oferty, których termin jest zaplanowany za miesiąc lub dwa. Nie dajmy się zwieść tego typu chwytom reklamowym, gdyż tylko nieubłagalnie zbliżający się termin wylotu/wyjazdu zmusza biura podróży do rzeczywistej obniżki cen.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, iż oferta last minute jest pełnowartościowa i nie powinna zawierać dodatkowych opłat w porównaniu z ofertą regularną. Ważne, aby dokładnie sprawdzić wszelkie aspekty wyjazdu i porównać dostępne oferty (nieoceniona jest tutaj rola Internetu, gdyż wszystkie szanujące się biura podróży posiadają swoje strony internetowe z funkcjonalnymi wyszukiwarkami ofert). Pomocne mogą też być powiadomienia SMS (można je sobie zamówić u poszczególnych operatorów biur podróży), które będą nas informować na bieżąco o najkorzystniejszych ofertach last minute.

Po dopełnieniu wszystkich formalności pozostaje jedynie ekspresowe spakowanie walizek i maksymalne korzystanie z uroków wypoczynku.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X