Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Wakacje » Gdzie Warto Lecieć ?
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Małe, Ale Piękne - Monako

Małe, ale piękne - Monako

przewodnik.onet.pl

Monako znajduje się na trasie pomiędzy Włochami (Wenecją) a Lazurowym Wybrzeżem Francji (Cannes), dlatego warto jest się tam wybrać, chociaż na jeden dzień. Oprócz wspaniałych plaż w Monako czekać na nas będą zabytki w tym Pałac Książęcy i Plac Pałacowy. Niegdyś była to twierdza obronna rodziny Grimaldich (wybudowana w 1215 roku), w XIII wieku przekształcono ją w pałac. Główne wejście to monumentalna brana, której strzegą karabinierzy książęcy. Na murach pałacu umieszczono osiemnaście armat i stosy kul, dawniej wykorzystywane do obrony. Straż pełni tu honorowa gwardia księcia. Codziennie o 11:55 odbywa się tu tradycyjna zmiana warty. Pałac można zwiedzać jedynie pod nieobecność głowy państwa, co symbolizuje brak flagi na maszcie.

Katedra Saint Nicolas została zbudowana (w latach 1875 - 1884) na miejscu kościoła Saint Nicolas. Do katedry wchodzi się przez wielką bramę. W środku znajdują się grobowce książęce, w tym tragicznie zmarłej księżnej Grace Kelly.

W Monako znajduje się Muzeum Oceaniczne, którego twórcą był książę Albert I – słynny oceanograf. W muzeum można podziwiać akwaria z rybami ze wszystkich mórz świata (aż 350 gatunków). Znajdziemy tam też pamiątki po ekspedycjach Alberta I oraz stałą ekspozycję ukazującą życie podwodne.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Monako jest Egzotyczny Ogród założony w 1912 roku. Znajdują się tam liczne okazy kaktusów i innych sukulentów z Afryki i Ameryki Południowej. W dolnej części ogrodu znajduje się wejście do Groty Obserwatorium, w której mieszczą się liczne stalaktyty i stalagmity.

Wielu turystów przyjeżdża do Monako, aby na własne oczy podziwiać zmagania kierowców na prestiżowych wyścigach: Grand Prix Monako oraz Rajdzie Monte-Carlo. Wyścig Grand Prix odbywa się od 1929 roku i jest organizowany co roku. W tym dniu torem wyścigowym stają się ulice miasta. Zwycięzca otrzymuje puchar z rąk Księcia, a jego nazwisko zostaje wpisane do Klubu Automobilowego Monako. Rajd Monte-Carlo organizowany jest przez wyżej wspomniany Klub. Jego trasa przebiega od południowo-wschodniej Francji przez Księstwo Monako.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X