Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Wymarzone Wakacje
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Międzykontynentalna Kładka Wysp

Międzykontynentalna kładka wysp

Najważniejszymi wyspami Indonezji i jednocześnie najbardziej znanymi punktami na mapie turystycznej są: Sumatra, Jawa, Borneo, Celebes, Nowa Gwinea oraz Bali. Każda z tych wysp jest inna i prezentuje inny rodzaj kultury, co widać na przykładzie kuchni, która jest inna i charakterystyczna tylko dla danej wyspy, a to, co wspólne to główne produkty: ryż, ryby, owoce morza.

mega.travel


Pogoda, tak samo jak i kultura, nie jest jednolita i zależy od tego, którą z wysp Indonezji wybraliśmy. Indonezja jest krajem usytuowanego w strefie klimatu równikowego, wilgotnego, jednak część wysp (Małe Wyspy Sundyjskie i część Kalimantanu) charakteryzuje się klimatem podrównikowym wilgotnym. Temperatura wacha się między 25, a 28 st. C. Na podróż najlepiej wybrać się w czasie pory suchej (kwiecień - październik).


Charakterystyczną cechą przyrodniczą Indonezji są lasy tropikalne, można też miejscami spotkać trawiaste sawanny, jak na przykład w punkcie obowiązkowym każdego turysty, czyli Narodowy Park Komodo, znanym z zaginionego ogniwa ewolucji smoka z Komodo.

Wśród Indonezyjskich wysp zdecydowanie największa sławą cieszy się Bali (archipelag Malych Wysp Sudajskich). Na wyspę możemy dolecieć samolotem, gdyż znajduje się tam drugie co do wielkości lotnisko w Indonezji. Bali to wyspa przyjaznych mieszkańców, pięknych błękitnych lagun, białych plaż. Wyspa słynie z luksusowych hoteli, lubiących rozpieszczać swoich klientów i zamkniętych dla ludzi z zewnątrz kurortów. To także raj dla amatorów sportów wodnych, nurkowania i pływania. Będąc np. na Bali warto udać się w górska wycieczkę, co po plażowaniu może okazać się ciekawą i kształcącą odmianą.

cmm.pl


Wybierając się na wczasy do Indonezji warto pamiętać o specyficznych i nie kiedy dziwnych obyczajach ludzi tego kraju. Jednym z nich jest niedotykanie głów, czy podawanie wszystkiego prawą ręką. Tubylcy nawet, gdy mówią nie myślą tak, co dla przyjezdnych może okazać się wyjątkowo trudne w interpretacji.


Wśród ważnych dla turystów informacji trzeba pamiętać o tym, że potrzebna nam jest wiza, którą otrzymujemy automatycznie po przylocie na okres 60 dni, a przy dłuższych pobytach musimy postarać się o dodatkowe zezwolenia na pobyt w urzędzie imigracyjnych. Warunkiem jej uzyskania jest paszport ważny przez min. 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Warto też pamiętać, że za przemyt narkotyków grozi nawet kara śmierci – nie warto więc ryzykować żadnej ilości.

Do Indonezji najlepiej zabrać dolary USA. Zabierając ze sobą karty kredytowe najlepiej zaopatrzyć się w karty Visa, którą zapłacimy w hotelach, lotniskach, restauracjach, a nawet będziemy mogli „wybrać” pieniądze z miejscowych, nielicznych jednak, bankomatów.

Wśród zagrożeń czyhających na turystów są przede wszystkim choroby typu: żółtaczka, dur brzuszny, biegunka, pasożyty, gruźlica czy gorączka krwotoczna. Tym samym choć nie ma obowiązkowych szczepień warto zadbać o to samemu i wykupić przed podróżą szczepienia przeciw tym chorobom. Oprócz chorób ważnym jest pamiętać o silnych w ostatnich czasach ruchach politycznych i kradzieżach, które w miejscach publicznych i środkach komunikacji publicznej są bardzo częste.

Niemniej jednak Indonezja jest wspaniałym miejscem do udania się w długą wakacyjną podróż.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X