Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Gdzie Na Narty?
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Na Narty Do Włoch

Na narty do Włoch

Najlepsze warunki dla uprawiania sportów zimowych są oczywiście w górzystej północy kraju, która podzielona jest na kilkadziesiąt obszarów narciarskich, które z kolei grupują poszczególne ośrodki.

xpol.de

Najwyżej poszusować można na północ od Turynu – na pograniczu Francji i Szwajcarii. Znajduje się tam Valle d’Aosta – najmniejszy region Włoch. Być może nie wszyscy o nim słyszeli, ale to właśnie stamtąd można podziwiać jednocześnie Mont Blanc i Matterhorn. W dolinie zlokalizowanych jest 18 ośrodków narciarskich, pośród których znajduje się Courmayeur szczycący się ponad 35 km tras położonych u samych stóp najwyższej europejskiej góry. Już dla samego widoku tego majestatycznego szczytu warto się tam wybrać, jednak ten widok to nie wszystko. Dolina Aosty proponuje szeroki wachlarz tras – zjazdowe, biegowe, łatwe, trudne, a także... lodowiska, na których przy dźwiękach muzyki można odpocząć od nart.

Lecz to północny wschód Włoch jest chyba najlepiej znany polskim narciarzom. 12 połączonych ośrodków narciarskich tworzących sieć „Dolomiti Superski” to 1200 km świetnie przygotowanych tras na wysokości do 3300 m n.p.m. oraz 450 najnowocześniejszych wyciągów. Tutaj znajduje się trasa będąca marzeniem niejednego narciarza – Sellaronda. Właściwie jest to wiele tras tworzących pętlę liczącą 40 km (można ją wydłużyć nawet do 60 km), którą można pokonać łącząc zjazdy i wyciągi – wspaniały pomysł na spędzenie całego dnia.

Jednak myliłby się ten, kto ośrodków narciarskich wypatrywałby tylko na północy Włoch. Już 100 km na wschód od Rzymu znajduje się Campo Felice ze swymi licznymi wyciągami i trasami zjazdowymi. Tak więc okazuje się, że także zimowe zwiedzanie włoskiej stolicy można połączyć ze śnieżnym szaleństwem!

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X