Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Informacje » Ubezpieczenia Podróży
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Nieuczciwi Ubezpieczyciele

Nieuczciwi ubezpieczyciele

Co jednak zrobić, gdy to właśnie ubezpieczyciel jest powodem naszych nerwów? Niestety nieuczciwych firm nie da się zawsze ominąć. Dobrze jest korzystać ze sprawdzonych ubezpieczycieli i co najważniejsze zawsze dokładnie przeczytać umowę, najlepiej na spokojnie w domu.

babyboomercaretaker.com

Zawsze możemy odwoływać się od decyzji firmy ubezpieczeniowej. Wówczas trzeba szczegółowo uzasadnić nasze racje. Gdy nie do końca wiemy jak to zrobić można zwrócić się o pomoc do Rzecznika Ubezpieczonych. Zanim się tam zgłosimy należy zażądać od ubezpieczyciela szczegółowego uzasadnienia decyzji. Gdy nasze odwołanie zostanie uznane za uzasadnione wówczas należy złożyć skargę w formie pisemnej do biura rzecznika, osobiście lub listem poleconym. Prawie połowa takich spraw kończy się wygraną konsumentów.

Co więcej możemy zgłosić się do Komisji Nadzoru Finansowego, do której zadań należy nadzór nad prawidłowością funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego. Jeżeli doszło do udokumentowanych sytuacji jawnego naciągania i oszukiwania powinno się udać właśnie do KNF. Komisja ta ma szerokie uprawnienia, z nakładaniem kar finansowych włącznie.

Oprócz tego pomóc mogą federacje konsumenckie – Miejski Rzecznik Konsumentów, Federacja Konsumentów i Stowarzyszenia Konsumentów. Instytucje te są zobowiązane do udzielenia bezpłatnych informacji oraz porad dotyczących praw i interesów konsumentów.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X