Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Luksusowe Wakacje » Rezerwacja Biletów » Newsy
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Norwegian Wycofuje Się Z Warszawy

Norwegian wycofuje się z Warszawy

Logo Norwegian

Logo Norwegian

Norweska gazeta Sandefjords Blad pisze, że zamknięcie warszawskiej bazy w Warszawie to tylko kwestia czasu, a na podjęcie takiej decyzji przewoźnik skłania się w związku z kryzysem (co jest dobrym argumentem, gdy argumentów w rzeczywistości brak) oraz rosnącą na polskim niebie konkurencją.

Linie takie jak Wizz Air oraz Ryanair upodobały sobie skandynawskie lotniska, w kierunku których latają z większości polskich lotnisk, tworząc konkurencję dla linii Norwegian.

Według komentatorów norweskiej pracy nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zamknięcie nieba spowodowane wybuchem islandzkiego wulkanu mocno nadwerężyło budżety przewoźników lotniczych, w związku z czym szukają oni oszczędności i zysku.

Sandefjords Blad sugeruje również, że linie Norwegian chcą skupić na ekspansji w Finlandii.

W obecnej chwili w Warszawie pozostał tylko jeden z dwóch samolotów w Norwegian.
Bjorn Kjos, prezes norweskich linii

Polska już nie jest tak ciekawym krajem ze względu na niskie bezrobocie i szukanie pracy za granicą. Polacy podróżują dużo mniej do pracy w innych krajach, niż kilka lat temu. Skandynawski rynek ma większy potencjał, tutaj będą potrzebne nasze maszyny.

Norweskie portale internetowe lotnicze piszą wprost: baza Norwegian w Polsce zostanie rozwiązana szybciej, niż może się komukolwiek wydawać. Zwracają uwagę na fakt niskich cen na loty do Skandynawii, jakie oferują Norwegian, ale także Wizz Air i Ryanair.
A norweskie tanie linie lotnicze nie są chętne do obniżania aż tak znacznie swoich cen, skoro na skandynawskim rynku mają możliwość zarobić dużo więcej, szybciej i łatwiej.

Norwegian świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że nadszedł odpowiedni moment do ekspansji na fińskim rynku. Wynika to między innymi z sytuacji linii FinnAir.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X