Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Warto Wiedzieć » Zdrowie i Leki, Choroby
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Ochrona Włosów Przed Słońcem

Ochrona włosów przed słońcem

cowtoruniu.pl

By skutecznie chronić włosy należy wiedzieć, że zanurzanie włosów w wodzie nie jest dla nich skutecznym zabezpieczeniem, co często jest uznawane za doskonały sposób ochrony włosów. Podczas moczenia włosów bowiem spłukujemy chroniąca je powłokę (powłoka hydrolipidowa), co naraża włosy na mocniejsze działanie słońca, a to w konsekwencji uruchamia reakcję utleniania i uszkadzania wewnętrznej struktury włosa (uszkodzenie łańcuchów keratynowych). Powoduje to, że nasze włosy szybciej tracą kolor, stają się matowe, gorzej się rozczesują, tacą sprężystość i objętość oraz gorzej się układają.

Aby zapobiec osłabieniu i zniszczeniu włosów należy chronić je przed słońcem. W tym celu możemy albo osłaniać je mechanicznie (np. kapelusz, parasol) lub chronić je specjalistycznymi kosmetykami.

W obecnej chwili firmy kosmetyczne prezentują całą gamę preparatów do ochrony włosów zawierające filtry ochronne i substancje regenerujące. Prostą zasadą skuteczności preparatów ochronnych jest pozostawanie na włosach (nie są to więc kosmetyki do spłukiwania) m.in. olejki, mgiełki, odżywki w sprayu. Kosmetyki mające na celu ochronę naszych włosów przed zgubnym działaniem słońca mają zwiększoną liczbę substancji ochronnych ale i tych łagodzących podrażnienia i nawilżających. By były skuteczne tak samo jak kremy do skóry z filtrami ochronnymi tak i kosmetyków do włosów należy używać kilkakrotnie w ciągu dnia i to nie tylko będąc na plaży.

Szampony, odżywki, czy maseczki są natomiast skuteczną metodą regeneracji włosów po ekspozycji na słońce. Zagwarantuje to nam lepszą ochroną włosów przed zniszczeniami.

W pięciu punktach podsumujmy jak najlepiej chronić włosy przed słońcem:

  1. Chroń włosy pod kapeluszem czy chustką, spinaj włosy w ścisłe fryzury.
  2. Używaj szamponu z filtrem jako podstawowego kosmetyku do pielęgnacji włosów.
  3. Kąpiąc się w morzu lub basenie (chlor lub sól) dokładnie spłukuj włosy, a dodatkowo stosuj olejki ochronne.
  4. Po dni spędzonym na słońcu warto odżywić włosy stosując odżywkę (zawierające pantenolem lub/i ceramidami).
  5. Stosuj maski intensywnie nawilżające (raz na kilka dni).

Stosując się do tych rad możemy mieć pewność, że po wakacjach nasze włosy pozostaną piękne i niezniszczone przez szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X