Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Informacje » Miejsca Parkingowe
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Parking Strzeżony, A Dozorowany

Parking strzeżony, a dozorowany

stu24

Całe zamieszanie wynika z dwóch oddzielnych zapisów kodeksu cywilnego, które określają rodzaj umowy między właścicielem samochodu, a właścicielem parkingu w zależności od rodzaju parkingu. Ma to na tyle duże znaczenie, że w przypadku kradzieży samochodu, możemy nie otrzymać odszkodowania od właściciela parkingu, a w skrajnych przypadkach nawet od ubezpieczyciela (jeśli w ogóle posiadamy Autocasco).

Parking strzeżony to taki, na którym obowiązuje umowa przechowania – określa ona dokładnie rzecz przechowywaną, ponieważ każdy samochód parkujący na parkingu, na którym obowiązuje ta umowa, powinien zostać wpisany do księgi parkingowej w postaci numeru rejestracyjnego. Jest to kluczowe w razie procesu o odszkodowanie, ponieważ w oparciu o umowę przechowania, właściciel parkingu ma obowiązek oddać auto w ręce właściciele w takim stanie, w jakim auto na parking trafiło.

Inaczej ma się sprawa z parkingami dozorowanymi, gdzie obowiązuje umowa najmu miejsca postojowego. Umowa ta w żaden sposób nie egzekwuje od właściciela parkingu odpowiedzialności za postawiony na parkingu samochód.

Natomiast jeśli chodzi o nie wypłacenie Autocasco, wszystko zależy od naszej umowy z ubezpieczycielem, ponieważ może się w niej znajdować zapis, dotyczący miejsca, w którym nasze auto powinno parkować. Jeśli w umowie jest mowa o parkingu strzeżonym, a my pozostawimy samochód na parkingu dozorowanym i zostanie ono skradzione – wówczas ubezpieczyciel nie wypłaci nam pieniędzy.

Wszystko byłoby prostsze, gdyby nie chęć odsunięcia od siebie odpowiedzialności przez właścicieli parkingów. Bardzo często ma się do czynienia z parkingami, których poziom zabezpieczeń kierowca, podświadomie może odebrać jako zabezpieczenia parkingu strzeżonego, podczas gdy właściciel parkingu wystawia przy wjeździe na taki parking tabliczkę, która informuje o parkingu niestrzeżonym. Takie sprzeczne sygnały często mogą zmylić kierowcę, jednak w większości przypadków jest on bez szans w procesie przeciw tak cwanym przedsiębiorcom.

Pozostaje zatem pytanie, jaki jest sens płacić za parkowanie w miejscu, w którym i tak nasz samochód nie jest ani trochę bezpieczniejszy, niż na zwykłym osiedlowym parkingu? Zazwyczaj sens ten pojawia się w momencie, gdy pilnie potrzebujemy zostawić samochód i udać się gdzieś pieszo (np. w centrach miast). Jeśli jednak planujemy pozostawić samochód w jakimś miejscu na dłużej, jak na przykład w przypadku podróży lotniczej, warto dokładnie poszukać informacji o kompetencjach danego parkingu. Może to nam oszczędzić wielu problemów oraz pieniędzy.Lotnisko Pyrzowice udostępnia klientom trzy płatne parkingi na terenie portu, w tym dwa niestrzeżone i jeden strzeżony.
Więcej informacji można znaleźć tutaj:
Parkingi

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X