Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Dotyk Kultury i Sztuki
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Piękna Wyspa Tajwan

Piękna wyspa Tajwan

Tajwańczycy reprezentują kulturę wysokiego kontekstu, co oznacza, iż nie wyrażają wszystkiego wprost słowami. Witają się oni skinieniem głowy lub lekkim ukłonem. Często na przywitanie słyszy się również „chi boa le?” co oznacza „czy już jadłeś?”.

Odwiedzając Tajwańczyka w jego domu należy przestrzegać kilku zasad. Wypada przynieść gospodarzowi drobny prezent – owoce albo ciastka. W domu ściąga się buty i zakłada pantofle. Do posiłku pierwszy zasiada gospodarz, również on jako pierwszy zaczyna jeść i to jemu wypada wznosić toasty. Posiłek zaczyna się od dania głównego, a dopiero potem pije się zupę. Nigdy nie należy pozostawiać pałeczek w ryżu. W ich kulturze oznacza to, że posiłek został przeznaczony dla duchów co jest swoistym rodzajem klątwy rzuconej na gospodarza.

Nawiązując dalej do zwyczajów kulinarnych, w Tajwanie nie można jeść ani pić w autobusach i metrze, grozi za to mandat. W restauracjach natomiast często słychać gwar i bekanie co jest uznawane za komplement dla kucharza.

www.tvodra.pl

Autochtoniczną ludność Tajwanu tworzy dziesięć ludów, są to tzw. aborygeni tajwańscy. Burzliwa historia sprawiła, iż stanowią oni obecnie jedynie 2% społeczeństwa. Zamieszkują oni środkową, górzystą część wyspy.

Będąc w Tajwanie warto wybrać się na występ jednej z folklorystycznych grup tanecznych. Są to wspaniałe, kolorowe przedstawienia opowiadające tajwańskie legendy. Podczas takich występów można podziwiać taniec aborygenów, zabawę z wachlarzem czy taniec związany z religijną ceremonią Festiwalu Środka Lata.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X