Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Podróż Samochodem
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Lepsza Wizja Latania
Pakowanie samochodu przed podróżą

Pakowanie samochodu przed podróżą

W czasie wakacji, gdy wyjazd zbliża się wielkimi krokami, zalatane panie domu najczęściej nie mają czasu zastanawiać się nad tym co ze sobą zabrać – postanawiają wziąć wszystko. Z kolei panowie w tym czasie starają się nie denerwować, bo przecież nie warto psuć sobie wakacji, skoro żona i tak postawi na swoim...

Więcej >>

Przygotowania do podróży samochodem

Przygotowania do podróży samochodem

Wybór wakacyjnego środka transportu, to ważna część planowania wyjazdu. Zależnie od wybranego miejsca, powinno się zdecydować na ten najwłaściwszy – ale biorąc pod uwagę różne czynniki, coraz częściej zdarza się, że urlopowicze postanawiają jechać swoim własnym samochodem.

Więcej >>

Jazda podczas silnego deszczu i zachmurzenia

Jazda podczas silnego deszczu i zachmurzenia

Niewielu kierowców lubi jeździć w skrajnych warunkach atmosferycznych – od ulewnego deszczu gorsze są chyba tylko opady śniegu i gęsta mgła. Prawda jest taka, że wszystko, co na drodze zmusza kierowcę do zmniejszenia prędkości, jest potencjalnie niebezpieczne.

Więcej >>

Poślizg

Poślizg

Jedno z wielu pojęć, którego próżno oczekiwać w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy. Niestety, często właśnie ta niewiedza, prowadzi do tragedii, ponieważ większość osób po prostu nie rozumie istoty poślizgu.

Więcej >>

Jazda na mokrej nawierzchni

Jazda na mokrej nawierzchni

Przez wielu ignorowana, choć bywa zabójcza – mowa tu o mokrej nawierzchni. Wiadomo, że w porównaniu z jazdą po lodzie, przejechanie odcinka drogi mokrej nie jest niczym szczególnym, jednak zawsze trzeba zachować ostrożność!

Więcej >>

Bezpieczna jazda we mgle

Bezpieczna jazda we mgle

Mgła – zmora (jedna z wielu), która nawiedza kierowców – i to niezależnie od ich doświadczenia! Temat warty poruszenia, z racji zbliżającej się jesieni, która we wszelkiego rodzaju mgły, mżawki i różne temu podobne zjawiska obfituje.

Więcej >>

Jazda nocą

Jazda nocą

Nocą świat wygląda inaczej. Nie trzeba oczywiście tłumaczyć, że najbardziej utrudnione zadanie po zmroku mają kierowcy. Wielu kierowców boi się nocnej jazdy. Strach ten ogarnia przede wszystkim kierowców młodych, ale też niejeden „stary wyjadacz” staje się mniej pewny siebie, gdy niebo jest już ciemne.

Więcej >>

Prawidłowa odległość

Prawidłowa odległość

Zachowanie „bezpiecznej odległości”, to jeden z najważniejszych punktów kursu na prawo jazdy. Nikt jednak nie wie, ile tak naprawdę owa bezpieczna odległość wynosi. Przepisy ruchu drogowego nie precyzują tej kwestii – dają kierowcom jedynie wskazówki.

Więcej >>

Samochodem przez Słowację

Samochodem przez Słowację

Niezależnie od tego czy jesteśmy tam tylko przejazdem, czy jest to nasze miejsce docelowe, wybierając się samochodem na Słowację powinniśmy pamiętać o kilku zasadniczych obowiązkach, jakie nakłada na kierowców tamtejsze prawo ruchu drogowego. Nie toleruje ono najmniejszej ilości alkoholu w organizmie kierowcy – limit to 0,00 ‰ - odmówienie badania alkomatem jest tożsame z przyznaniem się do winy. Zakazane jest oczywiście także prowadzenie samochodu pod wpływem innych substancji odurzających.

Więcej >>

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X