Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Podróż Samochodem
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Prawidłowa Odległość

Prawidłowa odległość

nowadeba.com.pl

„Bezpieczna odległość” jest pojęciem względnym. Zmienia się w zależności od warunków atmosferycznych, warunków na drodze, oraz od prędkości poruszania się. Im szybciej się jedzie, tym odległość powinna być większa, ponieważ droga hamowania wydłuża się, co – w razie nagłego zatrzymania pojazdu przed nami – grozi zderzeniem. Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o stan nawierzchni – jadąc po nawierzchnie bitumicznej mamy dużo lepsze panowanie nad samochodem, niż na drodze gruntowej, dlatego też łatwiej będzie nam się zatrzymać. No i jeszcze oczywiście warunki atmosferyczne – wiadomo, że jeśli świeci słońce, to każdemu jedzie się dobrze. Gdy zacznie padać, pojawiają się pierwsze oznaki poślizgów. Jeśli zaś jezdnia pokryta jest choćby cieniutką warstewką lodu, wówczas kierowanie samochodem staje się niesamowicie trudne. Dlatego też dobór prawidłowej odległości zależy tylko od naszego zdrowego rozsądku. Każdy kierowca powinien mieć wyrobiony nawyk zwiększania odstępu, gdy warunki jazdy pogarszają się. Podobnie z resztą sprawa ma się z wyprzedzaniem. Gdy ktoś chce wyminąć jeden pojazd, to zazwyczaj nie ma problemu. Jeśli jednak ktoś bardzo się spieszy i postanowi wyprzedzić kilka pojazdów naraz, wówczas powinno się zachować odstęp nawet 6-7 metrów, by kierowca wyprzedzający mógł spokojnie wjechać pomiędzy wyprzedzane auta, jeśli nie zdąży wykonać całego manewru.

Wszystko to sprowadza się do zachowania na drodze szczególnej ostrożności, połączonej z dużą ilością trzeźwego myślenia. Nawet jeśli ktoś uważa się za mistrza kierownicy, to powinien dobrze się zastanowić czy nie jedzie zbyt blisko tylnego zderzaka innego samochodu – trzeba pamiętać, że niemal nie zdarzają się przypadki, gdzie winę za tego typu kolizję ponosi kierowca samochodu przed nami. Warto więc tracić zniżki, płacić za naprawę i mandat a na dodatek łapać punkty karne?

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X