Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Informacje » Miejsca Parkingowe
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Przepisy Ruchu Drogowego, A Parking Na Terenie Prywatnym

Przepisy ruchu drogowego, a parking na terenie prywatnym

tlong

Teren prywatny zawsze oznaczał problemy w razie sporu dwóch kierowców. Co w tym najgorsze – zazwyczaj górą był ten „zły”, bo wiedział, że policja ma związane ręce albo policja po prostu nie starała się wykorzystać swoich praw w maksymalnym zakresie. Zazwyczaj pierwszym, co usłyszymy od policjanta czy też strażnika miejskiego, gdy wezwiemy ich na miejsce wypadku, to: „nie możemy nic zrobić, ponieważ na terenie prywatnym przepisy ruchu drogowego nie obowiązują”. I tutaj należy się pierwsze sprostowanie – „nie możemy nic zrobić” oznacza „nie możemy ukarać”, ale zazwyczaj można przeprowadzić postępowanie wyjaśniające, które pomoże kierowcy w uzyskaniu odszkodowania. Na szczęście, już od września bieżącego roku w życie wejdą nowelizacje do „prawa o ruchu drogowym”. Do tej pory jedyną pomocą był jeden z artykułów „prawa o ruchu drogowym”, który wyraźnie podkreśla, że prawo to obowiązuje wszystkie drogi – również na terenach prywatnych – w razie wystąpienia niebezpieczeństwa, a oczywiście nie trzeba nikomu mówić, że dla poszkodowanego kolizja zawsze będzie „zagrożeniem bezpieczeństwa”. Teraz nie tylko niebezpieczeństwo da policji prawo działania, ponieważ drogi wewnętrzne staną się publicznymi, jeśli zostaną przez ich zarządców odpowiednio oznaczone. Dla niedoświadczonych w ten przykry sposób kierowców może wydać się to zmianą niewielką, ale osoba, której losy spoczęły na rękach policjantów niechętnych do pomocy, doceni ową poprawkę na pewno.

Do tej pory, kierowcy pozostawały dwie możliwości – modlić się, by nigdy nie uczestniczyć w żadnej problematycznej sytuacji na prywatnym parkingu, albo – przynajmniej trafić na porządnego glinę, który zrobić wszystko by w zakresie danego mu prawa choć trochę ułatwić poszkodowanemu życie. Teraz tak częsty problem zostanie wyeliminowany, że nie ma najmniejszych wątpliwości, iż będzie to zmiana na lepsze, a takich w Polsce zdecydowanie brakuje.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X