Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Luksusowe Wakacje » Rezerwacja Biletów » Newsy
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Rozwój Rynku Lotniczego

Rozwój rynku lotniczego

www.businessweek.com

W raporcie rok 2010 został pozytywnie oceniony – zauważono znaczną poprawę sytuacji na rynkach. Prognozowane są również wzrosty na rynkach powyżej dotychczasowego trendu, dzięki czemu zarówno przeloty pasażerskie jak i cargo zwiększą się jeszcze do końca tego roku. Jednocześnie dochody linii lotniczych i obłożenie wzrosły, a cena paliwa jest cały czas niestabilna.

W opracowaniu stwierdzono również, że rozwój linii lotniczych będzie możliwy o ile odpowiedzą one na preferencje pasażerów, m.in. poprzez zaoferowanie tańszych biletów oraz dostępu do jak najszerszych siatek połączeń lotniczych.

Przy spełnieniu tych warunków spodziewany jest wzrost ilości pasażerów średnio o 5,3% rocznie (w tym o ok. 6% do końca 2014 roku). Oszacowano również, że do roku 2029 ruch lotniczy cargo będzie wzrastał o 5,9% rocznie. Oznacza to zapotrzebowanie w sumie na ok. 31 tys. nowych samolotów pasażerskich i transportowych.

Raport zwraca również uwagę na znaczenie Azji i Pacyfiku, w których regionie już teraz odbywa się prawie jedna trzecia wszystkich rejsów lotniczych na świecie. Oszacowano, że w 2029 roku liczba ta wzrośnie do ok. 43%. Silną pozycję zachowa również rynek bliskowschodni, który w ciągu ostatnich lat zaliczany był do grona najprężniej rozwijających się regionów.

Autorzy opracowania wskazali również, że rynki w Europie oraz Ameryce Północnej wymuszą od linii lotniczych wymiany starszych samolotów na nowe oraz bardziej wydajne.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X