Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Informacje » Wynajem Samochodu
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Samochód W Leasingu

Samochód w leasingu

www.pinger.pl

W przypadku leasingu do kosztów finansowania samochodu zaliczają się: opłata wstępna, raty leasingowe i ewentualnie opłata za wykup samochodu (o ile umowa przewiduje wykup). Z kredytem natomiast wiążą się różnorakie prowizje: za rozpatrzenie wniosku, za przyznanie kredytu, za przewalutowanie oraz raty kapitałowe z odsetkami.

W leasingu samochód pozostaje własnością leasingodawcy do wygaśnięcia umowy i zapłacenia ostatniej raty leasingowej, po czym zazwyczaj samochód jest nabywany przez leasingobiorcę. Przy zaciąganiu kredytu najczęściej samochód od razy staje się naszą własnością.

Mimo iż leasing może być droższą ofertą to łatwiej będzie nam dostać samochód w leasingu niż kredyt w przypadku, gdy bank nie przyzna nam zdolności kredytowej, lub gdy nie będziemy w stanie wyłożyć wkładu własnego. Kredyty bez wpłaty własnej przyznawane są jedynie na niewielkie kwoty. W leasingu natomiast zabezpieczeniem jest sam samochód, czyli przedmiot leasingu, ponieważ pozostaje on własnością leasingodawcy.

Leasing nie jest przeznaczony tylko dla przedsiębiorców. Osoby prywatne mogą skorzystać z leasingu konsumenckiego, przeznaczonego dla indywidualnych klientów nieprowadzących działalności gospodarczej. Nabywca taki nie odnosi z leasingu żadnych korzyści podatkowych, tak jak w przypadku firm. Nie można, zatem zaliczyć rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodu ani odliczyć podatku VAT. Mimo wszystko leasing prywatny może skutecznie konkurować z kredytem, również pod względem kosztów.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X