Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Romantyczne Wakacje
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Słowacja – Kraina Ciepłych źródeł

Słowacja – kraina ciepłych źródeł

wczasy-spa.tanieoferty.eu

Większość z tych kąpielisk położona jest w malowniczych okolicach, tak że wygrzewając się w basenie możemy podziwiać słowackie góry. Co więcej cześć z nich położona jest przy szlakach górskich. Wizyta na basenach termalnych po całodniowej wspinaczce musi być wyjątkowo przyjemna.

Zarówno termalne kąpieliska jak i parki wodne to nie tylko baseny, ale całe kompleksy wypoczynkowe, często działające przez cały rok.

W Tatrach Wysokich znajduje się termalny park wodny – AquaCity w miejscowości Poprad. Baseny wyposażone tam są w siedzenia, łóżka jacuzzi, gejzery, bicze wodne i natryski masażowe. Woda w basenach ma temperaturę od 28°C do 35°C. Wypocząć można tam również w jaskiniach wodnych, w pomieszczeniach z parą, śniegiem oraz saunach. Dla tych, którzy lubią aktywnie odpoczywać przygotowano centrum fitness, boisko do siatkówki, korty tenisowe, pole do minigolfa. Atrakcją jest kręta zjeżdżalnia wodna w postaci ciemnego tunelu z efektami laserowymi, z której trafia się prosto do termalnej wody.

Najwięcej atrakcji oferuje całoroczny park wodny Aquapark Tatralandia (2 km od Liptowskiego Mikulasza). Na jego terenie znajduje się jedenaście basenów termalnych, w tym osiem całorocznych z leczniczą wodą mineralną. Zabawę zapewni 27 rur i zjeżdżalni. To tam znajduje się najdłuższa rura na Słowacji – Anakonda, ma 146 m z możliwością jazdy na nadmuchiwanych kołach. Dla dzieci przygotowano basen Piratów z zamkiem, a dla dorosłych szukających chwili wytchnienia – Palm Beach, palmowy ogród z leżakami i fotelami z widokiem na Tatry. W ośrodku nie zabrakło masaży, saun, okładów z torfu, okładów cynamonowych, kąpieli perełkowych i wielu innych atrakcji. W Tatralandii można również zamieszkać na kilka dni. Holiday Village Tatralandia jest jedynym w sowim rodzaju kompleksem bungalowów i apartamentów. Znajdują się one zaledwie kilka metrów od basenów termalnych, dzięki czemu każdego dnia można podziwiać piękno Tatr i rozkoszować się czystym, górskim powietrzem, przesiąkniętym aromatem morskiej wody.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X