Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Wakacje » Wypoczynek Seniorów
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Uzdrowiska

Uzdrowiska

Nie pozostawia żadnych wątpliwości fakt, że sanatoria kierują swoją ofertę głównie do osób starszych. Niezwykle rzadko zdarza się, że osoba młoda wyjeżdża do miejscowości uzdrowiskowych (chyba, że w innym celu niż pobyt w zakładzie leczniczym). Osób w wieku średnim również jest tam niewiele. Najczęściej średnia wieku wynosi około 55-60 lat.

brt12.eu

Do dyspozycji kuracjuszy są różnego rodzaju atrakcje – od pijalni wód, inhalatorni czy kąpielisk, poprzez parki zdrojowe oraz (coraz popularniejsze) dancingi. Infrastruktura rozwija się wedle zasady „klient nasz pan”, tak więc nawet jeśli jeszcze nie wszystkie uzdrowiska dysponują bogatą ofertą o charakterze stricte rozrywkowym, zapewne niedługo postanowią nadrobić zaległości. Jeśli zaś chodzi o samo lecznictwo, to pewną ciekawostką jest, że wielu lekarzy jest do sanatoriów nastawionych sceptycznie – stawiają oni odnowę biologiczną w uzdrowiskach na równi z tak zwaną naturoterapią. Niemniej jednak nie należy się tym raczej przejmować, bo przecież z jakiegoś powodu ludzie jeżdżą do sanatoriów, i to już praktycznie od 200 lat! Zdecydowanie bardziej niepokojące są doniesienia wedle których, w zakładach leczniczych dzieją się dość ciekawe rzeczy... Wymienione już dancingi, często służą podstarzałym lowelasom za miejsce „polowań” na niczego niespodziewające się starsze panie (choć oczywiście czasem bywa zupełnie na odwrót). Nie jest to może zbyt interesujące, ale swego czasu opublikowanych zostało kilka intrygujących reportaży na ten temat, które oburzyły opinię publiczną.

Niemniej jednak, nie warto zawracać sobie głowy takimi informacjami. Przecież każdy dobrze wie, po co jedzie do sanatorium. Jeśli ktoś jedzie tam w takim celu, a osoby płci przeciwnej znajdujące się w pobliżu, nie mają nic przeciwko, to każdy powinien robić to, na co ma ochotę.

Wyjazd do miejscowości uzdrowiskowych to dla wielu stały punkt w kalendarzu. Duża popularność tego typu przedsięwzięć sprawia, że rozwijają się one z roku na rok coraz bardziej. Wraz z widocznym rozrostem ośrodków, widać również wzrost komfortu. Daje to możliwość naprawdę doskonałego odpoczynku dla osób schorowanych, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X