Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Warto Wiedzieć » Taras Widokowy
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Widokowa Strona Lotniska

Widokowa strona lotniska

Adam Dziura

Na taras widokowy dostaniemy się z drugiego piętra terminalu B. A tam rozciągać się będzie przed nami widok na płytę i cały pas startowy. Co więcej, będąc na tarasie możemy obserwować nie tylko samoloty, ale i cały proces przygotowania do lotu. Włącznie z tankowaniem, załadunkiem bagażu, kołowaniem i wsiadającymi pilotami. Przy wejściu na taras widokowy pobierana jest symboliczna opłata, w wysokości 1 PLN.

Tarasy są wręcz nieodłączną częścią większych lotnisk jednak mgła często nie pozwala cieszyć się widokiem wzbijających się w niebo maszyn. Tego problemu nie ma w Pyrzowicach. Tam pas startowy znajduje się 303 m n. p. m. – to najwyższe usytuowanie w Polsce. O czym nie raz mogli przekonać się pasażerowie linii lotniczych, którzy z powodu złych warunków atmosferycznych musieli lądować właśnie tam, a nie na innym, docelowym lotnisku. Ten taras jest nie tylko najdłuższy w kraju, ale i bardzo wygodny. Znajdują się tam duże, wysunięte szyby jak i miejsca do siedzenia. Prosto z tarasu możemy udać się do pobliskiej kawiarni i sklepu.

Jedyne, na co zdarza się narzekać osobą wybierającym się na „podglądanie” samolotów, to szyby, które znajdują się na całej długości tarasu. Staje się to problemem w momencie robienia zdjęć. Jednak i na to można znaleźć sposób. Doskonale miejsca dla spotterów znajdują się z każdej strony pasów startowych, aż do ogrodzenia. Wielbiciele fotografii lotniczej najczęściej wybierają zachodnią część obiektu, gdzie lądujące samoloty znajdują się tuż nad głową obserwatora.Lotnisko Pyrzowice udostępnia Taras widokowy wszystkim odwiedzającym; opłata 1zł.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X