Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Luksusowe Wakacje » Rezerwacja Biletów » Newsy
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Wizz Air Mówi Nie! I Stawia Warunki!

Wizz Air mówi nie! I stawia warunki!

Po spadkach (dochodzących w niektórych miesiącach nawet do 10 procent w porównaniu z rokiem poprzednim!), jakie zanotowało katowickie lotnisko w Pyrzowicach, na początku roku, pozostawało mieć nadzieję, że wiosna i lato przyniosą lepsze statystyki. Loty do Bergen, Pizy, Hamburga i Lubeki, które Wizz Air uruchomił z początkiem kwietnia miało wpłynąć pozytywnie na statystyki katowickiego lotniska.

Samolot Wizz Air

book.wizzair.com/press/

Samolot Wizz Air

Przedstawiciele GTL, które zarządza lotniskiem, zacierali ręce na myśl o pozyskanych nowych pasażerach. Jak się okazało – ich radość była przedwczesna.
Z końcem kwietnia Wizz Air zlikwidował, po jedynie miesięcznej obecności na tablicy lotów, przewozy do Pizy, Bergen i Lubeki. Zapowiedział również zmniejszenie siatki połączeń. Od czerwca mniej samolotów ma latać do Bolonii, Dusseldorfu, Liverpoolu oraz Wenecji. Węgierski przewoźnik tłumaczy te ograniczenia mniejszą liczbą podróżujących na tych trasach pasażerów niż zakładano.

To jednak nie koniec mało optymistycznych informacji ze strony linii Wizz Air. Przewoźnik domaga się znacznego obniżenia opłat lotniskowych, które powinny według niego sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent!

Jak mówi Natasa Kazmer, dyrektor ds. komunikacji Wizz Air:

Obecny poziom opłat lotniskowych w Katowicach nie pozwala nam się rozwijać. Co więcej, w tej chwili sprawia, że trudno jest nam nawet utrzymać aktualny poziom ruchu.

Dodaje, że ze względu na wysokie stawki połączeń firma rozważa przeniesienie część połączeń z katowickiego lotniska w Pyrzowicach na inne.

Przedstawiciele GTL są zaskoczeni postawą przewoźnika, ponieważ do tej pory współpraca układała się wzorcowo. Przypominają, że firma, jako największa linia działająca na lotnisku, już od dawna korzysta z szeregu ulg. W styczniu zeszłego roku opłaty dla Wizz Air obniżono o 5 proc.
Cezary Orzech, rzecznik Pyrzowic, mówi:

Nie możemy się zgodzić na nowe stawki zaproponowane przez przewoźnika, bo działalibyśmy poniżej kosztów. Lotnisko nie dostaje żadnych dotacji czy dopłat. Utrzymujemy się tylko z tego, co zarobimy. Jesteśmy przekonani, że dojdziemy do porozumienia.

W obecnej chwili opłaty na lotnisku w Pyrzowicach są jednymi z najniższych w Polsce. Dziwi więc, że Wizz Air mówi o zbyt wysokich kosztach.

Linie wykorzystują wysoką pozycję, jaką mają na katowickim lotnisku, gdyż wiedzą, zę nie ma innych chętnych na latanie z pyrzowickiego lotniska.

Zdaniem Pawła Cybulaka, szefa portalu pasażer.com, Zarząd lotniska powinien poszukać alternatywnych przewoźników, zamiast ulegać kolejnym szantażom węgierskiego przewoźnika.

Nie bez znaczenia na taką sytuację miała wpływ sytuacja związana z wstrzymaniem lotów z powodu wulkanu dymiącego nad Islandią. Szacuje się, ze gdyby nie to wydarzenie, lotnisko mogłoby zanotować dodatni wzrost ruchu na lotnisku, zamiast spadku.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X