Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Luksusowe Wakacje » Rezerwacja Biletów » Newsy
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Zgoda Na Fuzję British Airways I Iberii

Zgoda na fuzję British Airways i Iberii

www.whalecottage.com

Rozmowy na temat fuzji przeciągały się głównie z powodu problemów British Airways z deficytem funduszu emerytalnego w wysokości 3,7 mld funtów. Zdecydowano się na plan oszczędnościowy, który ma pozwolić na zaoszczędzenie prawie 62,5 mln funtów. Przewidywane cięcia dotykają jednak w dużej mierze w pensje pracownicze oraz liczbę etatów. Nie dziwi zatem fakt, iż nie spotkało się to z akceptacją związków zawodowych, które swoją niechęć do planowanych zmian wyrażają poprzez protesty i strajki.

Umowa między British Airways a Iberią została podpisana 8 kwietnia bieżącego roku, następnie czekano na zgodę urzędu antymonopolowego Komisji Europejskiej. Po jej uzyskaniu możliwe jest stworzenie nowej spółki – International Airlines Group (IAG), która stanie się jedną z największych na świecie grup lotnictwa cywilnego.

IAG będzie dysponowała 419 samolotami, przewożąc rocznie 62 mln pasażerów na ponad 200 trasach. Ponadto fuzja ma znacznie poprawić wyniki finansowe obu przewoźników oraz pomóc w skutecznej konkurencji z tanimi liniami lotniczymi.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X