Mapa Witryny
pyrzowice.pl » Podróże » Luksusowe Wakacje » Rezerwacja Biletów » Newsy
Wielkość Tekstu: Abc Abc Abc
Pyrzowice - Zmiany Komunikacyjne Na Lotnisku W Balicach

Zmiany komunikacyjne na lotnisku w Balicach

W sezonie wakacyjnym ruch na lotnisku i wokół lotniska jest zazwyczaj zwiększony, dlatego warto zapoznać się ze zmianami, aby jak najsprawniej poruszać się po terenie lotniska samochodem.

Dotychczasowy parking, od wjazdu z ronda po lewej stronie jest już zamknięty dla samochodów.

Dla pasażerów i ich rodzin przyjeżdżających na lotnisko samochodami dostępne są dwie opcje:

Parking przy lotnisku Pyrzowice

latajznami.pl

Parking przy lotnisku Pyrzowice


  • zatrzymania się

Wiele z samochodów przyjeżdżających na lotnisko, zjawia się tam tylko na kilka minut, by wysadzić bądź odebrać pasażerów. Dla tychże przygotowana została zatoczka przed budynkiem parkingu wielopoziomowego, gdzie do 5 minut można zatrzymać się bezpłatnie. Za dłuższy postój naliczana jest opłata według cennika.

Nowy parking krótkoterminowy to niemal 70 miejsc postojowych. Dotychczasowa zatoczka, która liczyła zaledwie kilkanaście miejsc, zamieniona została na postój taksówek. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo poruszania się pasażerów i kierowców korzystających z postoju krótkoterminowego. Doprowadzić ma także do upłynnienia ruchu na drodze prowadzącej do terminalu.

  • postoju na parkingu wielopoziomowym

Aby wjechać na parking wielopoziomowy należy minąć zatoczkę parkingu krótkoterminowego i postoju taksówek. Po skręcie w lewo widać już wjazd na parking. Parking jest zautomatyzowany – przy wjeździe należy pobrać bilet. Tablice elektroniczne wskazują liczbę wolnych miejsc na każdym piętrze, dodatkowym wskaźnikiem są światła nad stanowiskami, które wskazują czy miejsce jest wolne (kolor zielony), czy zajęte (kolor czerwony). Warto pamiętać o tym, że na parkingu wydzielone są miejsca dla osób niepełnosprawnych, znajdują się one na parterze budynku. Aby wyjechać z parkingu konieczne jest wcześniejsze uiszczenie opłaty w jednym z kilku automatów znajdujących się na terenie parkingu.


Od 1 lipca usprawniony zostanie wyjazd z parkingu wielopoziomowego – otwarty zostanie dodatkowy wyjazd, od strony dawnego parkingu. Pasażerom przypominamy, że dla zachowania płynności ruchu i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników na terenie portu obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Redakcja Pyrzowice.pl

  • Idealnie dopasowany plan podróży.
  • Atrakcyjne oferty cenowe i promocj.e
  • Usługi powiązane z Twoim lotem.
  • Przewodniki oraz porady nt. podróży.
USŁUGI DLA PASAŻERÓW
EasyJet

USŁUGI DLA PASAŻERÓW
Astra
AKTUALNE KURSY WALUT

Portal Pyrzowice.pl wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Poufności.

X